Dit artikel is gesponsord door New Options.
Hanneke Dijkman van New Options schrijft een maandelijks gast blog met tips en trucs. Een goede voorbereiding is het halve werk en ook het inschakelen van een specialist om je hierbij te begeleiden kan van grote waarde zijn. Vragen over dit onderwerp kun je richten aan Hanneke of middels een reactie op deze pagina.
Solliciteren in Nederland: wat zet je in je cv?
Een cv waarin staat dat je jaren in het buitenland hebt gewerkt, kan werkgevers afschrikken. Hoe kan je je buitenlandse ervaring zó presenteren dat je werkgevers ermee overtuigd? Hier de drie beste tips van New Options for Dutch Repats:
Tip 1: Leg de focus op resultaten
Veel c.v.’s lijken wel een kopie van de personeelsadvertentie… Beschrijf wat je hebt bereikt, wat je resultaten zijn. Diverse onderzoeken laten zien dat werkgevers hierop selecteren. Dus welke markt heb je veroverd, welke conflicten heb je op weten te lossen, hoe zijn mensen of organisaties door jou veranderd? Door de focus te leggen op resultaten in plaats van de “exotische” omgeving, ben je herkenbaar voor Nederlandse werkgevers.
Tip 2: Maak de schaal duidelijk
Het maakt nog al uit of je een organisatie van drie, dertig of driehonderd mensen hebt geleid. Of je één keer hebt lesgegeven of drie jaar vijf groepen, drie lessen per week. Of je gebruik kon maken van een bestaand draaiboek of dat je zelf een systeem moest bedenken. Laat je toekomstige werkgever niet raden, zet een helder beeld neer.
Tip 3: Voor iedere sollicitatie een eigen c.v.
Een standaard c.v. is goed als basis. Daarna pas je dit per sollicitatie aan. De meeste Dutch repats hebben een rijke ervaring, teveel om allemaal te vermelden. Maak dus een selectie. Heb je leidinggevende ervaring in de communicatie en solliciteer je nu op een baan als leidinggevende, leg dan de focus op de leidinggevende aspecten van de baan.
Meer weten? Neem contact op met Hanneke Dijkman, New Options for Dutch Repats.
Had geen werk kunnen krijgen in het buitenland, en wat nu?